Obraz v rámu Audrey Hepburn

100167

Obrazy

Tento produkt již není na skladě

629 Kč

520 Kč

Detail produktu

Přidat do mého seznamu přání

Vytvořte si vlastní galerii hvězd z obrazy s roky narození a úmrtí ve spodní části.
Obraz tvoří černý dřevěný rám a zasklená černobílá fotografie.
Rozměry: 42x35cm

Kdo byla Audrey Hepburn?

Audrey Hepburn vlastním jménem Audrey Kathleen van Heemstra Hepburn-Ruston, byla britská herečka a velvyslankyně UNICEF, jedna z nejznámějších tváří filmového plátna druhé poloviny 20. století, nositelka cen OscarTonyEmmy i Grammy.
Narodila se v 
Bruselu. Své dětství strávila vedle rodné Belgie také v Anglii a Nizozemsku; v Arnhemu prožila druhou světovou válku, včetně operace Market Garden. Její matka, baronka Ella van Heemstra, pocházela z velmi staré a významné nizozemské rodové šlechty, příjmení Hepburn pak pochází od Irských šlechtických předků jejího otce Josepha Rustona.
Původně chtěla být primabalerinou a 
baletu se také plně věnovala. Později získala stipendium na prestižní baletní škole v Londýně, kam se s matkou po válce přestěhovala. Brzy však zjistila, že kvůli své tělesné výšce nemůže s kariérou primabaleriny počítat. V baletním souboru si jí ale všimli muzikáloví a filmoví producenti a brzy získala své první malé role v nevýznamných britských filmech. V roce 1951 na popud francouzské spisovatelky Colette přijala nabídku na titulní roli broadwayské show Gigi, poprvé opustila evropský kontinent a odjela do USA.
Svoji poslední menší filmovou roli ztvárnila ve svých šedesáti letech ve Spielbergově Navždy (1989).
Měla velmi charakteristický měkký hlas v mezzosopránové poloze, který také v několika filmech předvedla i při zpěvu - např. ve snímku Usměvavá tvář nebo ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Ve světoznámém muzikálu My Fair Lady její zpěv dabovala zpěvačka Marni Nixon.

V osmdesátých letech, v posledních letech svého života, se věnovala především práci pro humanitární organizace. V roce 1987 se stala oficiálním velvyslancem dobré vůle UNICEF. Cestovala do rozvojových zemí, například do Somálska, kde pomáhala hladovějícím dětem. Její synové v tom pokračují, mimo jiné, na její oficiální stránce.

Zemřela na rakovinu slepého střeva 20. ledna 1993 ve švýcarském Tolochenaz v katonu Vaud, kde je také pochována.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Výška 42
Šířka 35
Materiál dřevo, sklo

Napsat recenzi

Obraz v rámu Audrey Hepburn

Obraz v rámu Audrey Hepburn

Napsat recenzi

29 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: